Hasta Ziyaret Kuralları
15 Aralık 2020

Hasta ve Ziyaretçilerin Uyması Gereken Kurallar

     Hastanemizde rahat ve huzur içinde olmanızı sağlamak amacıyla aşağıda belirtilen düzenlemeler bilginize sunulmuştur.

·    ***    Ziyaret saatleri her gün öğlen 13:00-14:00, akşam 19:00-20:00 saatleri arasındadır.

·    ***  Hastane poliklinik çalışma saatleri sabah 08: 30- 12: 00, öğleden sonra  13: 30-17: 00 saatleri arasındadır.

·         12 yaşından küçük çocukların vücut direnci büyüklerden daha zayıf olduğundan mümkün olduğunca Hastane ortamına getirilmemesi ve hasta ziyaretlerine getirilmeleri çocuklarımızın sağlığı için zararlıdır. Bu nedenle çocuklarımız hasta olmadığı sürece Hastaneye getirilmemeleri ve hasta ziyaretlerine getirilmemesi rica olunur.

·          Hastanemizde hasta kayıt kabul, internet randevu, MHRS Sistemi ile telefonla randevu ve randevu alamayanlara müracaatlarımızda verilen sıralarla yapılmaktadır.

·         Hastanemize muayene olmak veya herhangi bir hastane hizmetinden yararlanmak amacıyla müracaat ettiğinizde NÜFUS CÜZDANINIZI/TC Numaranızı, yanınızda bulundurunuz.

 ·          Randevu aldığınız zaman randevunuza riayet ediniz.

 ·         Hastanemiz koridorlarında ve poliklinik önlerinde beklemeyiniz.  Hastanemizin Bekleme salonu mevcuttur.

 ·         Her hastanın kendi sağlığına özgü diyet ve yiyecek kısıtlamaları vardır. Bu nedenle dışarıdan yiyecek getirmek hastalarımızın tedavilerini güçleştirebilir ve iyileşme sürelerini geciktirebilir.

·          Hastane binası içinde, tıbbi ve yasal gerekçelerle; hasta, refakatçi ve ziyaretçilerin sigara içmesi kesinlikle yasaktır.

              ·          Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını                    rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması; doktor vizite saatlerinde kapatılması gerekir.

·          Yatış sırasında para ve her türlü değerli eşyanın hasta tarafından kendi yakınına teslim edilmesi gerekmektedir.
·         Hastanemiz görevlileri dışında tanımadığınız ve güvenmediğiniz insanlardan yardım istemeyiniz.