Evde Sağlık Hizmeti Birimi
28 Aralık 2020

EVDE BAKIM.png

EVDE SAĞLIK HİZMETİ NEDİR?

*  Evde Sağlık Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların aileleri ile birlikte yaşadıkları ev ortamında, ilgili kliniklerce tedavisi düzenlenmiş olan hastaların takibinin, uygulanmasının ve hasta yakınlarının ya da bakmakla görevli kişilerin bu konudaki eğitimini sağlama hizmet vermektedir.

*  Birimimiz sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile çalışmaktadır.

* Ankara sınırları içerisinde  ikamet  eden  hastaların  kaydı yapılmakta  ve  hastanın ikamet ettiği evine gidilmekte, genel muayenesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi hekimi tarafından yapılmaktadır. Hastanın Evde  Sağlık Hizmetleri’nden yararlanıp yararlanamayacağına bu muayene sonrasında karar verilmektedir.

*  Takibe alınan hastaların gerekli tetkiklerinin yapılması, hastanın bakımından sorumlu kişilere de bu konuda eğitim verilmesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından yapılmaktadır.

KİMLER FAYDALANABİLİR?

* Kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi gören ve taburculuk sonrası  takibi gerekenler

* Yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatağa bağımlı hastalar ( Selebral Palsi, SMA ) bu hizmetten yararlanabilirler.

NASIL BAŞVURABİLİRSİNİZ?

Hastalarımız 444 EVDE ( 444 38 33 ) hattından İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi aracılığı ile hizmet alabilirler.